Facebook Viewpoints nedir ve nasıl para kazanılır?

Sosyal medya devi olan şirket Facebook, yeni bir uygulama yayımladı. Facebook Viewpoints uygulaması ile kullanıcılara anketler aracılığıyla çeşitli sorular yöneltiliyor. Soruları cevaplayan kullanıcılar, bunun karşılığında bir miktar para kazanıyor. Facebook’un bu işi yapmasının sebebi olarak kullanıcılardan topladığı bilgileri Facebook, Instagram ve Whatsapp’ın geliştirilmesi için kullanacağı söyleniyor. Ayrıca Facebook tarafından, uygulama aracılığıyla toplanan verilerin üçüncü parti firmalar ile paylaşılmayacağı söyleniyor.

Facebook Viewpoints Program

Facebook Viewpoints nasıl çalışır?

Facebook Viewpoints uygulamasına giriş yaptıktan sonra sizden isim, e-posta adresi, ikamet edilen ülke, doğum tarihi ve cinsiyetiniz gibi bilgileri doldurmanız istenecektir. Eğer bir Facebook hesabına sahip iseniz, Facebook hesabınızla bağlantı kurarak bu tip bilgilerin otomatik olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz. Bu bilgiler ile ilgili adım geçildiğinde “Programs” adı altında bulunan anketlere katılım sağlayabiliyorsunuz. Doldurduğunuz anketlerden kazanmış olduğunuz puanların da hesabınızın bakiyesinde maddi bir karşılığı bulunuyor. Kazandığınız 1000 puana karşılık hesabınıza $5 ödeme yapılıyor. Ödemelerde Paypal hesabı kullanılabiliyor.

Facebook Viewpoint hangi ülkelerde kullanıma açıldı?

İlk olarak ABD’de kullanıma sunulan Viewpoints uygulamasının şu anda tek kullanılabildiği yer de ABD. Uygulamanın önümüzdeki yıl içerisinde farklı ülkelere açılması gündemde iken Türkiye’ye ne zaman geleceği konusu ise bilinmiyor.

Viewpoints uygulaması ile ilgili diğer bilgileri Facebook tarafından yayımlanan videoda bulabilirsiniz. Video için tıklayın