CoinExchange borsaları neden kapanıyor?

Müşteri desteği ve güvenlik konularına öncelik vermeyi amaçlayan çevrim içi altcoin borsası CoinExchange, 1 Ekim tarihinde bir duyuru yayımladı. Duyurunun amacı yönetim kurulu kararı ile kripto para borsalarında artık işlem yapılmayacağını ve piyasadan çekileceklerini bildirmekti.

Bitcoin Dijital Para

CoinExchange borsası neden kapandı?

Şirket, yaptığı açıklamada faaliyetleri durdurmanın ana sebebini kazançların giderleri karşılamaması olarak belirtiyor. Kripto para borsası şirketi, yaptığı duyuruda bu gibi bir kararın alınması durumunda akıllara gelebilecek güvenlik açığı tehditleri gibi nedenler ile ilgili soru işaretlerini de ortadan kaldırıyor. Yapılan duyuruda kapanış sebebinin tamamen ticari bir karar olduğu ve hiçbir güvenlik sorunu ve bunun gibi bir olayın olmadığı açıkça belirtiliyor. Şirket, pazar hizmetlerini sunmasının ekonomik olarak artık mümkün olmadığını da ekledi. Güvenlik ve destek ihtiyaçlarının maliyetlerinin kazançları aştığını söyleyen CoinExchange, piyasa koşullarının kendilerinin lehine olarak yönelmesi durumunda gelecekte geri dönebileceklerinin sinyallerini verdi.

Ne zaman tam olarak kapanacak?

Yapılan duyuruda ticaret ve mevduat işlemlerinin 15 Ekim 2019’da askıya alınacağı söylenmişti. Ancak web sitesi ve para çekmenin 1 Aralık 2019 tarihine kadar yapılabileceği açıklandı.