En etkili antivirüs programları

Günümüzde milyonlarca insan, evinde, iş yerinde veya okulunda aktif olarak bilgisayar kullamakta. Zaman zaman karşılarına çıkan zararlı yazılımlar ve virüsler bazen insanların bilgilerinin güvenliğini tehdit ederken, bazen de uygulamalara erişimi güç hale getiriyor. Zararlı yazılımların ortaya çıkardığı sorunlara çare arayan pek çok insan antivirüs programlarını tercih ediyor. Bu programların amacı bilgisayarınızı tehditlerden anında korumak ve zararlı yazılımları bilgisayarınızdan uzaklaştırmak. Bu sayede maddi kayıpların da önüne geçilmiş olur. İşte bilgisayarınızda etkili bir virüs koruması oluşturacak antivirüs programları :

Kaspersky Anti-Virus

Kaspersky Anti-Virus

Birçok web site tarafından da tavsiyelerine sıkça rastlanan Kaspersky Lab şirketi, ürettiği antivirüs programları ve Internet korumaları ile güvenli bir bilgisayar ve Internet bağlantısı oluşturmanızı sağlıyor. Anti-Virus paketi ile temel bilgisayar koruması, Internet Security paketi ile Internet ağı koruması, Total Security paketi ile de PC, Mac ve mobil cihazlarda birinci sınıf bir güvenlik çözümü sunar.

Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus

Windows için ücretsiz bir koruma sağlayan antivirüs programıdır. En bilinen özellikleri reklam ve casus yazılımlara karşı olan hızlı temizleme özelliği ile birlikte hafif bir program olmasıdır. Yeni nesil yapay zeka ve bulut teknolojisi ile zararlı yazılımları ve truva atlarını bilgisayarınıza bulaşmadan temizler. Ücretsiz sürümü ile bu özelliklerden yararlanabileceğiniz gibi Pro sürümünü de edinerek daha etkili bir antivirüs koruması kurabilirsiniz.

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware

Tam donanımlı bir siber güvenlik programı olmasıyla birlikte neredeyse tüm virüsleri temizleyebilen bir Anti-Malware yazılımıdır. Kullanımı oldukça basit olan bu program ile bilgisayarınızda bir kez tehdit taraması yaptığınız zaman zararlı yazılımların bulunabileceği tüm noktaları kontrol ederek bilgisayarınızı bu tehditlerden temizlemiş oluyor. Hyper Scan özelliği ile de zararlı yazılımları hızlı bir şekilde hafıza taraması yaparak anında tespit edebilir. Özellikle diğer antivirüs programlarında tespit edilemeyen tarayıcı virüsleri için de kullanımı önemlidir.

Panda Antivirus

Panda Antivirus

Ev ve iş yerleri için çeşitli güvenlik çözümleri olan Panda Antivirus programı, zengin yapısı ile tam zamanlı bir virüs koruması sağlıyor. Gerçek zamanlı bir antivirüs korumasının yanında USB sürücüleri için de malware taraması yaparak bilgisayarınıza dışarıdan virüs girmesine izin vermiyor. Ayrıca ücretsiz Panda kurtarma özelliği ile de bilgisayarınızın çalışmasına engel olabilecek bir virüs bulaştığında bilgisayarınızı bir USB sürücü ile kurtarabiliyor.

Zemana AntiMalware

Zemana AntiMalware

Başarılı bir Anti-Malware programı olan Zemana sayesinde bilgisayarınızı zararlı trojan virüslerinden koruyabilirsiniz. Özellikle tarayıcı virüsleri konusunda etkili olmakla birlikte kurulumu ve kullanımı oldukça basittir.